הרשמה

הרשמה לאירועים - בית ספר שדה שער הגיא

רכישת כרטיסים

אנו מכריזים בזאת - 70 שנים למדינת ישראל
לכבוד שנת ה70 להקמת מדינת ישראל, נצא למסע חוויתי בעקבות ימיה הראשונים של המדינה. נספר את סיפוריה המרגשים של המדינה הצעירה שקמה בסערת מלחמה.
תאריך: כד מרחשון תשע"ח, 13/11/17
שעה: 08:00
הוסיפו לסל את הכרטיסים שהנכם מעוניינים לרכוש:
  • יחיד
  • מחיר: 1520₪


הקורס יתקיים בימי שני

מחיר 1520 ש"ח. מי שירשם עד 10/9  יקבל הנחה של 5%

13.11.17 כ"ד חשוון יהודית בדש
פלוגת האלוקים
נצא בעקבות הפלוגה הדתית שלחמה במהלך מלחמת העצמאות במרחב לוד ובן שמן. נכיר את אופייה המיוחד ואת הלבטים שליוו אותה מיסודה. נספר על עמידה איתנה במצור ועל קרבות נועזים שלקחו בהם חלק.

 4.12.18 ט"ז כסלו אביב וישקובסקי
קרבות ירושלים בתש"ח
סיור בעקבות הקרבות, הלוחמים והרוח המיוחדת, שהכריעו את גורל ירושלים במלחמת העצמאות. נסייר מסביב למנזר סן סימון ונשמע על קרב שהפך לסמל של גבורה והקרבה. נגיע אל הרובע היהודי שנפל במצור ונמשיך אל סיפור העקשנות של קיבוץ רמת רחל.

 1.1.18 י"ד טבת גלי נחום
תל אביב- העיר שהולידה מדינה
נצא לסיור בעקבות העיר העברית הראשונה בעולם, נבקר בביתו של מאיר דיזינגוף, לימים "היכל העצמאות", נכיר את תל אביב דרך רחובותיה המפורסמים, ונסיים בבית הקברות טרומפלדור. 

29.1.18 י"ג שבט פרופ' ישראל רוזנסון וד"ר יוסי שפנייר
"עורי צפון"
נצא לסיור אל ההתיישבות היהודית הוותיקה מצפון לירושלים שפסקה באחת. נכיר את הפרשיות העלומות שקבעו את גבולה הצפוני של ירושלים במלחמת העצמאות. נגיע אל נבי סמואל, עטרות, נווה יעקב הר אדר ועוד.

 19.2.18 ד אדר אביחי ברג
משואה לתקומה בראי האמנות
נצא למסע בהרי ירושלים בעקבות אמנות ההנצחה והזיכרון.  נגיע אל אנדרטת מגילת האש בלב יער הקדושים. נשמע על הטיסה המבצעית הראשונה המונצחת בהר הטייסים ונמשיך אל האנדרטאות המנציחות את פורצי הדרך לירושלים.  

 12.3.18 כח' אדר אביעד דמביץ
"הפצע הפתוח של מלחמת העצמאות"
נצא להיכרות עם קרבות לטרון הקשים שגבו קורבנות רבים. נתחקה אחר תהליך התפתחות המיתוס והזיכרון בתודעה הישראלית. ננסה להבין מה משפיע על הזיכרון הקולקטיבי ומה ההשלכות של סיפור זה על ימינו.

 14.5.18 כ"ט אייר משה חרמץ
שני קיבוצים ופלוגה אחת
בהפרש של חודשים ספורים הגיחו שלושה תינוקות לאוויר העולם: יגאל אלון, בן כפר תבור, בכיר מצביאי מלחמת העצמאות. ג'אמאל עבד אל נאצר, המנהיג הערבי החשוב ביותר במאה ה-20. מרדכי אניליביץ,  מפקד מרד גטו ורשה. בסיור שיעבור בכיס פלוג'ה, קיבוץ יד מרדכי וקיבוץ גת נתחקה אחר דמויות אלו.

11.6.18 כ"ח סיוון עופר רגב
נסיך ירושלים- דו קרב גורלי על אדמת ירושלים
בשעת בין ערביים, ביום שישי,  נורה ברחוב שקט בירושלים הרוזן השוודי פולקה ברנדוט, מתווך האו"ם במזרח התיכון.  שלטונות הביטחון של מדינת ישראל ידעו כבר בליל האירוע את זהות המתנקשים. רשמית - החקירה לא הושלמה מעולם. נסייר בעקבות יומו האחרון של הרוזן ברנדוט, על התפקיד שמילאו דוד בן-גוריון, ד"ר דב יוסף, יהושע זטלר ויהושע כהן במהלך ההתנקשות. על השאלות שנותרו פתוחות.

?>