הרשמה

הרשמה לאירועים - בית ספר שדה שער הגיא

רכישת כרטיסים

קורס ציונות- הסיפור שלא סופר - ימי רביעי
נצא למסע בזמן ובמרחב הארץ ישראלי בעקבות הדמויות והסיפורים הלא מוכרים בתולדות הציונות. נלמד כיצד הגיעו אלה אל מאחורי הקלעים של ההיסטוריה, ומה הייתה תרומתם לזהות החברה הציונית-ישראלית.
תאריך: כו מרחשון תשע"ח, 15/11/17
שעה: 08:00
הוסיפו לסל את הכרטיסים שהנכם מעוניינים לרכוש:
  • יחיד
  • מחיר: 1520₪


הקורס יתקיים בימי רביעי

מחיר 1520 ש"ח. מי שירשם עד 10/9  יקבל הנחה של 5%

15.11.17 כ"ו חשוון אביעד דמביץ
"בין אור לחושך"- מאורעות תרצ"ו-תרצ"ט
נחזור אל ימי המאורעות, ימים של הצלחות, כישלונות, ומחשבות לקראת המדינה שבדרך. את סיפור התקופה נספר דרך העיר יפו ומרחב אבו גוש.

 6.12.17 י"ח כסלו אסתר שמואלי-סטפמן

אנרגיה חיובית ומתחדשת
נצא בעקבות חידושים בתחום התחבורה והאנרגיה בעמק יזרעאל והגלבוע. נספר את סיפורה של רכבת העמק, נעלה למעלה גלבוע, נכיר מקרוב את הטורבינות החדשות להפקת חשמל בכוח הרוח, ונשמע על פרויקט אנרגיה שאובה.

10.1.18 כ"ג טבת עופר רגב
שמונה בעקבות אחד
בקיץ 1948 יצאו לוחמי חטיבה 8 המשוריינת לסדרת קרבות שיעדם היה "גאולת ירושלים". במהלך המבצע התנהלו קרבות קשים בהם עברה החטיבה הססגונית והמגוונת, הן בהרכב אנשיה והן בסוגי כלי הרכב המשוריינים, אירועים מסעירים של כשלים צבאיים, פיקודיים ומוסריים לצד מעשי גבורה, נחישות ורעות.

7.2.18 כ"ב שבט פרופ' ישראל רוזנסון וד"ר יוסי שפנייר
"חמישה יצאו מולדת לבנות"
נצא אל מרחב מעלה החמישה והר הרוח, נשמע על הקשר שבין חלוציות, אדמה והגנה ועל האירוע שהכריע את הכף- הקמת קיבוץ חומה ומגדל במרחב שומם. נשמע כיצד השפיע אירוע זה על היישוב היהודי בארץ באותם הימים ותרומתו בזמן מלחמת העצמאות. 

21.2.18 ו' אדר אביב וישקובסקי
האצ"ל והלח"י בירושלים
נצא למסע בעקבות "הפורשים", כך כונו האצ"ל והלח"י על ידי חברי "ההגנה",  אך בעיני לא מעט מתושבי ירושלים האצ"ל והלח"י היו המצילים הגיבורים של מלחמת העצמאות. נספר על הקרבות בדיר יאסין, מלאחה ועוד.

7.3.18 כ' אדר ענת הופמן
אל צפונות השרון
נצא לסיור בעמק חפר וסביבתו סביב פרקי התיישבות ומורשת החבויים בשטח. נגיע אל המושבה חדרה, נחצה את עמק חפר, נבקר במוזיאון מיוחד בכפר הרוא"ה המספר על ההתיישבות הדתית במרחב. ניסע  אל חורשת הסרג'נטים בנתניה- נשמע על פרשה שהסעירה את ימי הכלניות. 

25.4.18 י' אייר יהודית בדש
"לא רוצים שיכון, רוצים מעברה!"
מסע אל העלייה הגדולה של שנות החמישים. נספר על מעברות, עבודת דחק והתיישבות במרחב הספר בשפלת יהודה. מושבים חקלאיים בלב השממה, חלום ירושלים שלא נגוז, בין תקווה לייאוש.

30.5.18 ט"ז סיוון תמר הירדני
אל מסתרי רוממה וקריית משה
מסע בזמן אל שתי פינות חלוציות בירושלים; רוממה - השכונה הראשונה שבנו יהודים בעיר אחרי מלחמת העולם הראשונה - וקריית משה – האחרונה שנבנתה בירושלים מכספי קרן משה מונטיפיורי. בסיור נשמע על דמויות מוכרות ופחות: אלתר לוין, הרב פישמן מימון, הרב קוק, מאיר שלו, "שושנה פוליאקוב" המסתורית ועוד.

?>